Innowacyjny Projekt Edukacyjny „ERASMUS”

Kulinarna wymiana językowa

Spotkanie Świąteczne

Kulinarny projekt edukacyjny nadal trwa. Grupa uczniów z Gimnazjum nr 1 oraz Gimnazjum nr 2 w Płońsku pod opieką p. Justyny Junczak oraz p. Grzegorza Kawczyńskiego spotyka się każdego miesiąca, aby wymieniać się doświadczeniami związanymi z przygotowywaniem różnego rodzaju potraw. Każde spotkanie przynosi uczniom wiele przyjemności i daje możliwość rozwijania pasji kulinarnych.

Dnia 3 grudnia 2014 roku uczniowie spotkali się ponownie, aby wspólnie przygotować świąteczne potrawy. Jedną z takich potraw jest czerwony barszcz z uszkami, inną pierogi z kapustą i grzybami czy przepyszne krokiety z nadzieniem pieczarkowym. Wszystkie te dania zostały przygotowane przez uczniów obu szkół a następnie zjedzone podczas wspólnej kolacji. Uczniowie nie zapomnieli również o deserze – smakowite babeczki ozdobione świątecznymi symbolami nie tylko pięknie wyglądały, ale także doskonale smakowały.

Na koniec grudniowego spotkania wszyscy uczniowie wspólnie zaśpiewali kolędę w języku angielskim oraz przesłali świąteczne życzenia swoim przyjaciołom z Litwy, którzy również biorą udział w kulinarnej wymianie językowej.
                                                                                                                              Justyna Junczak