12 października XIV Dzień Papieski

W niedzielę 12 października społeczność Gimnazjum nr1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku włączyła się do obchodów XIV Dnia Papieskiego.

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski tegoroczny Dzień Papieski obchodzono pod hasłem „ Jan Paweł II- Świętymi Bądźcie”.

W kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbe młodzież naszego gimnazjum zainaugurowała obchody dnia Patrona.

Na uroczysty koncert  przygotowany przez szkolną grupę teatralną „A To My” oraz zespół wokalny przybyli zaproszeni goście, uczniowie,  rodzice, nauczyciele a także wszyscy ci, którzy wraz z młodzieżą Gimnazjum nr 1 zechcieli uczcić ten wyjątkowy dzień.

Uroczystość otworzyła Pani Dyrektor Iwona Zdunek, która przywitała przybyłych gości i zaprosiła do obejrzenia programu przygotowanego pod kierunkiem nauczycielek: Pani Ewy Wierzbickiej, Pani Barbary Górnickiej, Pani Igi Wierzejskiej oraz Pani Zofii  Marek.

Wzruszający, pełen refleksji spektakl pod tytułem „ W drodze do świętości-

z  Janem Pawłem II” spotkał się z ciepłym i życzliwym przyjęciem zgromadzonej publiczności. Podczas przedstawienia została także wyświetlona prezentacja multimedialna obrazująca drogę, jaką przebyło Gimnazjum nr 1 od momentu podjęcia decyzji o nadaniu szkole imienia Papieża Jana Pawła II do chwili obecnej. Niedzielną uroczystość uświetniły również występy zaproszonych gości- laureatów konkursu „ Bóg- Honor- Ojczyzna”.

Niedzielne spotkanie zakończyła Msza Święta w intencji Rodziny Szkół Papieskich.

Opracowała: Iwona Kopecka-Żelasko