14 i 15 listopada 2014r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Zawodach Robotów” organizowanych przez Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
W pierwszym dniu uczniowie wraz z opiekunem zwiedzali Politechnikę Łódzką i brali udział w wykładach i laboratoriach prowadzonych przez wykładowców tejże uczelni.
Głównym konstruktorem naszego robota był uczeń klasy IIID, Damian Sierpień. Za oprogramowanie odpowiadali uczniowie klas drugich, Bartosz Rykowski uczeń klasy IIA i Krzysztof Kwiatkowski, uczeń klasy IIC.
Opiekę nad przygotowaniem drużyny do konkursu objęło dwóch nauczycieli: Elwira Rutkowska i Andrzej Raćkowski.
Nasze wysiłki zostały nagrodzone, uczestniczyliśmy w Międzynarodowych Zawodach Robotów Sumo Challenge 2014. Na zakończenie konkursu uczniowie wraz z opiekunami zostali zaproszeniu do Eksperymentarium Manufaktury gdzie przyglądaliśmy się ogromnie interesującym zjawiskom fizycznym.
Informacji dostarczyła
Elwira Rutkowska

Więcej o wydarzeniu...

Międzynarodowe Zawody Robotów Sumo Challenge odbywają się od roku 2008. Przez kilka lat istnienia imprezy mieliśmy okazję podziwiać zmagania kilkuset robotów stworzonych przez studentów, licealistów i wielu pasjonatów robotyki z Polski i zagranicy. Łódzkie zawody mają niepowtarzalny charakter, ze względu na przyjazną atmosferę i ogromną ilość publiczności, która może aktywnie uczestniczyć w pokazach oraz warsztatach budowy i programowania robotów. Główna cześć imprezy to oczywiście zmagania robotów w kilkunastu konkurencjach, w których walczą (kategorie Sumo), ścigają się (kategorie Line Follower), biegają (Humanoid Sprint), szukają wyjścia z labiryntu (Micromouse) lub zaskakują dowolnym innym zastosowaniem (Freestyle). Na imprezie znalazło się również coś dla najmłodszych – firma AleRobot przeprowadziła warsztaty z robotyki dla dzieci (z wykorzystaniem klocków Lego Mindstorms). Same zawody składały się z dwóch głównych części - eliminacyjnej oraz gali finałowej, która jak zawsze była dynamiczna i pełna niespodzianek. Dla widzów przygotowano również konkursy z nagrodami!
Tegoroczne Sumo Challenge jak zawsze dostarczyło wielu atrakcji!

Sumo Challenge 2014: Łódż, 15 listopada 2014 r.

Materiał pochodzi ze strony internetowej organizatora: http://www.sumochallenge.eu/