Obchody Dnia Patrona w tym roku zakończyliśmy uroczystą Mszą św. w kościele św. Maksymiliana Kolbe sprawowaną w intencji Rodziny Szkół Jana Pawła II. Mszę św. Poprzedził występ uczniów naszego gimnazjum którzy przypomnieli program przygotowany z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Pokoju. Następnie wysłuchaliśmy koncertu Młodzieżowej Orkiestry Dętej "Con Grazia" i przybyłych na tę uroczystość solistów. Poniżej dwie krótkie relacje ze wspomnianej uroczystości.

Dnia 19.10.22014 młodzi płońszczanie – uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II przypomnieli słowa swojego Patrona wypowiedziane podczas spotkania młodych w 1985 roku na temat pokoju, bo „Pokój i młodzi idą razem”.

Pragnąc pokoju, symbolicznie przekazali myśli i uczucia oraz dedykowali je rówieśnikom z całego świata. Tak jak czynił to Jan Paweł II, „odezwali się w różnych językach”.

Prezentację rozpoczął hejnał miasta Płońska a następnie uczniowie podzielili się kilkoma refleksjami na temat pokoju i zagrożenia. Wszystko ilustrowane było przekazem multimedialnym.

Podsumowaniem obecności uczniów we wspólnocie Kościoła był znak pokoju przekazany bliźniemu.

Opracowała
                                                                                                                             Alina Osińska

Młodzież i nauczyciele czynnie włączyli się w liturgię. W procesji z darami zanieśliśmy:

1. Logo Rodziny Szkół Jana Pawła II
  2. Globus, który nawiązywał do rozpoczynającego się Tygodnia Misyjnego i przypominał o największym Misjonarzu – św. Janie Pawle II.
  3. Jeden z plakatów wykonany przez uczniów podczas warsztatów w szkole.

Pozostałe plakaty zdobiły świątynię w tym uroczystym dla nas dniu, a przede wszystkim wyrażały jak uczniowie naszej szkoły pragną realizować wezwanie Jana Pawła II do świętości - „Świętymi bądźcie”.

Opracowała
                                                                                                                             Zofia Marek