16 listopada odbył się etap szkolny Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowanej przez PCK. Do konkursu przystąpiło pięcioro uczniów. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzcę etapu szkolnego, którym został uczeń klasy IIIc Łukasz Barański.
Przystąpienie do kolejnego etapu Olimpiady wiązało się ze zorganizowaniem wydarzenia sportowego, dlatego Łukasz zaproponował zawody pływackie, w których wzięli udział chętni uczniowie naszego gimnazjum. 5 grudnia o godzinie 15:00 na krytej pływalni MCSiR w Płońsku odbyły się zawody pływackie w celu promocji aktywnego stylu życia.
Uczestnicy pływali na czas stylem dowolnym w dwóch kategoriach ( chłopcy, dziewczęta).
Dystans wynosił 25 m. Zawody przeprowadził instruktor p. Tomasz Czyż. Sędzią był p. Marcin Palewski. Każdy uczestnik otrzymał dyplom. Na zawody przybyła dyrekcja Gimnazjum nr 1 im. Papieża Jana Pawła II w Płońsku: p. Dyrektor Marzena Jóźwiak i p. Wicedyrektor Alicja Kwiatkowska. Na trybunach była bardzo liczna grupa uczniów z naszej szkoły, która kibicowała zawodnikom.
Łukaszowi Barańskiemu gratulujemy ciekawej i wartościowej inicjatywy.