Czytam, więc jestem

Badanie czytelnictwa przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową w 2015 roku wykazało, że 61% Polaków w ciągu ostatniego roku nie miało kontaktu z żadną książką.
       Mając na uwadze powyższe badanie uczniowie Gimnazjum nr 1 postanowili promować czytelnictwo pod przewodnim hasłem "Czytam, więc jestem".
W pierwszym semestrze uczniowie klasy IIIB w składzie:
- Dominika Malińska
- Paulina Kulig
- Dawid Kopański
- Kamil Sondel
-Damian Wysocki
zrealizowali projekt, który wpisał się doskonale w inaugurację Ogólnopolskiego Roku Czytelnictwa.
     Uczniowie opracowali ankiety dotyczące czytelnictwa zarówno wśród młodzieży naszej szkoły, jak i naszych rodziców i nauczycieli.
     Na podstawie badań ustalono też Szkolną listę Bestsellerów.
A oto ona:
1. Trylogia Harrego Potter'a, J. K. Rowling
2. Gwiazd naszych wina, John Green

3. Wiedźmin, A. Sapkowski
4. Hobbit, J.R.R. Tolkien
5. Pamiętnik narkomanki, B. Rosiek
6. Zostań, jeśli kochasz, Gayle Forman
7. Trzy metry nad niebem, Federico Moccia

Po feriach zimowych do projektu "Czytam, więc jestem" dołączyli się inni uczniowie, którzy wykonali plakaty promujące czytelnictwo. Można je podziwiać na pierwszym i drugim piętrze budynku szkoły.
Na jednym z plakatów widnieje hasło "Tylko buraki nie czytają". Zachęcamy zatem do lektury książek i do korzystania z biblioteki szkolnej.
Sięgajmy po książkę z przyjemnością i traktujmy ją jako najlepszą twórczą rozrywkę.

P.S.
     Jeśli jeszcze ktoś z uczniów  bądź pracowników szkoły nie znalazł drogi do biblioteki, kolorowe strzałki ułatwią Wam drogę do czytania.

Barbara Górnicka