Na ostatni dzień Tygodnia Języków Obcych zostały zachowane najbardziej smakowite kąski. Smakowite w dosłownym znaczeniu. Od samego rana uczniowie zadbawszy najpierw o uroczą stylizację strojów serwowali pyszne koreczki propagując walory smakowe Szweizer Käze.
Następnie dwie grupy projektowe z kl. II A przystąpiły do prezentacji rezultatów swojej pracy. Usłyszeliśmy więc piękną opowieść o ulubionych smakach naszych sąsiadów, którą wzbogaciły: prezentacja multimedialna, gazetka ścienna i własnego autorstwa książka kucharska zawierająca kilkanaście najpopularniejszych dań kuchni rosyjskiej. Pokazując nam Rosję „od kuchni” uczniowie nie poprzestali na teorii. Całość okrasili wybornym poczęstunkiem, samodzielnie przez nich przygotowanym. W karcie dań znalazły się: bliny w dwóch smakach – z łososiem i kwaśną śmietaną oraz z konfiturą wiśniową lub malinową, pyszna sałatka jarzynowa i oczywiście rosyjska herbata!
Grupa angielska w ramach projektu prowadziła rozważania o tym, Czy hamburger w Białym Domu smakuje tak samo jak w Buckingham Palace? Łatwo zauważyć, że to problem dość skomplikowany Wsparcie energetyczne bywa w takich razach zbawienne. Z tej to (lub może całkiem innej) przyczyny mieliśmy okazję uczestniczyć również w degustacji anglo- i ameryko- frykasów. Na stoliczku grupy angielskiej zagościły pulchne placuszki z syropem klonowym i rozkoszne czekoladowe Brownie.
Naszym kucharskim mistrzom szczerze gratulujemy i dziękujemy! Było pyszne!

Alicja Kwiatkowska