Szafki łazienkowe z lustrem podświetlane – zalety i wady tego rozwiązania. Na jaki model warto się zdecydować?

2 minutes, 26 seconds Read

Szafki lustrzane z oświetleniem zyskują na popularności. Nic w tym dziwnego. Jest to komfortowe, a zarazem wielofunkcyjne rozwiązanie. W jakiej łazience się sprawdzi? Poznaj wady i zalety szafki do łazienki z lustrem i oświetleniem.

Lustra łazienkowe z szafką i oświetleniem

Lustro jest jednym z nieodłącznych elementów wyposażenia łazienki, podobnie jak szafka. Wiele dekad temu projektanci mebli postanowi połączyć oba przedmioty i stworzyli wielofunkcyjna szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem. Choć początkowe modele tego rozwiązania były nieco toporne, to z czasem zyskały obłych kształtów, które nadają pomieszczeniu lekkości i sprawiają, że staje się optycznie większe.

Szafki do łazienki z lustrem i oświetleniem, czyli co?

Szafki lustrzane z oświetleniem to nic innego jak połączenie trzech ważnych elementów wyposażenia w jedno: szafki, lustra i oświetlenia. W lustrze łazienkowym przeglądamy się codziennie podczas porannej i wieczornej toalety, wykonywania makijażu czy podczas układania włosów lub golenia zarostu. Dlatego strefa umywalkowa powinna być zawsze dobrze oświetlona. Dlatego radzimy zawsze wybierać oświetlenie o neutralnej barwie światła. Światło z lustra łazienkowe z szafką i oświetleniem pada wprost na twarz. Dzięki temu można nałożyć na twarz równomiernie kosmetyki. Szafka nad umywalkę z lustrem i oświetleniem https://alasta.pl/kategoria-produktu/szafki-lazienkowe-z-lustrem/ stosowana jest zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach, w których minimalizm powoduje, że przestrzeń powinna być właściwie uporządkowana.

Szafka łazienkowa z lustrem podświetlana – wady i zalety rozwiązania

Szafki łazienkowe z lustrem podświetlane mają bardzo wiele atutów. Jednym z najważniejszych z nich jest dodatkowe miejsce do przechowywania, co jest ważne, gdy z pomieszczenia kąpielowego korzysta wielu domowników. Kolejną zaletą tego mebla jest jego wielofunkcyjność – jest to połączenia, lustra, szafki i oświetlenia. Takie meble najczęściej są wysokiej jakości, dzięki temu mogą posłużyć na wiele lat bezawaryjnego użytkowania. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest lustrzana tafla, która powiększa i rozświetla przestrzeń. Dzięki temu pokój kąpielowy wydaje się większy i przestronniejszy niż jest w rzeczywistości. Ostatnią zaletą szafki lustrzanej z oświetleniem jest to, że można ją spersonalizować. Wielu producentów umożliwia zmianę wymiarów, koloru, a nawet kształtu mebla (oczywiście za dodatkową opłatą).
Niestety szafki łazienkowe z lustrem podświetlane mimo tak wielu zalet mają również wady. Jedną z najważniejszych z nich jest fakt, że wymagają podłączenia do instalacji elektrycznej. Oznacza to najczęściej, że trzeba doprowadzić kable nad umywalkę. Kolejną wadą jest cena tego rozwiązania –znacznie wyższa niż klasycznej szafki z lustrem. Następną wadą tego rozwiązania jest to, że trzeba bardzo dbać o czystość – na podświetlanym lustrze widać każdą nawet najmniejszą smugę.

Podobne